Κυριακή, 29η Σεπτεμβρίου 2024  10:24 πμ
Παρασκευή, 15 Ιουλίου 2022 21:00

Παναιτωλικός: Πρώτο φιλικό με ήττα

Αν βρίσκετε το άρθρο ενδιαφέρον κοινοποιήστε το

Στην πρώτη από την έναρξη της προετοιμασίας φιλική αναμέτρηση προπονητικού χαρακτήρα ο Παναιτωλικός αντιμετώπισε απόψε τον ΠΑΟΚ στη Θεσσαλονίκη και γνώρισε την ήττα με 4-0. Τα γκολ των γηπεδούχων σημείωσαν οι Κούτσιας (28’, 43’), Κούρτιτς (36’) και Σβαμπ (82’ με πέναλτι).

Ο Γιάννης Αναστασίου χρησιμοποίησε διαφορετικούς ποδοσφαιριστές σε κάθε ημίχρονο. Στην αρχική ενδεκάδα ήταν οι: Στεργιάκης, Αποστολάκης, Λάρσον, Αναστασόπουλος, Χατζηθεοδωρίδης, Τσιγγάρας, Βαρόνε, Ντίας, Μόρσεϊ, Μπελεβώνης, Καρέλης.

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν οι: Ανέστης, Λιάβας, Μπακαδήμας, Κορνέλιους, Χουχούμης, Μάρτενσον, Ξενιτίδης, Ντουάρτε, Νικολάου (80’ Σοροβός), Νταγκό, Πέδρο.