Κυριακή, 29η Σεπτεμβρίου 2024  5:24 μμ
Κυριακή, 06 Νοεμβρίου 2016 02:55

Άνετη νίκη για τον ΑΟ Αγρινίου επί του Φίλιππου Βέροιας (φωτορεπορτάζ)

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας o AO Aγρινίου κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου τον Φίλιππο Βέροιας με 78 – 65, πετυχαίνοντας την τέταρτη νίκη του στο πρωτάθλημα.

Ο ΑΟ Αγρινίου μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 29 – 17. Ένα περίπου λεπτό μετά την έναρξη του δευτέρου δεκαλέπτου το παιχνίδι διακόπηκε για 5 λεπτά για να εκκενωθεί η κάτω κερκίδα. Η ομάδα του Αγρινίου διατήρησε τη διαφορά και πήγε στο ημίχρονο προηγούμενη με 46 – 33. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά άνοιξε περισσότερο φτάνοντας στους 20 πόντους, ενώ στο τέταρτο δεκάλεπτο έφτασε μέχρι και τους 22, όμως στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι μείωσαν για να φτάσουμε στο τελικό 78 – 65.

Δεκάλεπτα: 29 – 17, 17 – 16, 20 – 13, 12 – 19.

Διαιτητές: Μπούσιας – Καρακάσης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Σαπλαούρας 2, Μπερερής 14, Τασόπουλος 19(2), Πουρνάρας, Τάσσος 1, Σταμούλης, Γκρέκας 5(1), Μήτσου 12(3), Γκόβας 13(3), Μακρής 12.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Δημήτρης Γκίμας): Πάρος 6, Τσούκας 12(2), Τσιμίδης, Βάλλιος 3, Παπαδόπουλος 12, Γεωργιάδης, Τσεσμετζίδης, Κοθράς 13(1), Σιόλογκας 6, Θεοδωρίδης 10, Σταυριανίδης 3.