Τετάρτη, 2η Οκτωμβρίου 2024  12:15 μμ
Δευτέρα, 08 Φεβρουαρίου 2021 21:54

Παναιτωλικός - ΠΑΣ Γιάννινα 1-2 (Δηλώσεις Προπονητών)

Δέλλας: «Η διαιτησία βοήθησε τον αντίπαλο»

Ο Τραϊανός Δέλλας τόνισε ότι η ομάδα του έδωσε την ευκαιρία στον ΠΑΣ να μπει ξανά στο παιχνίδι, ενώ εξέφρασε τις ενστάσεις του για τη διαιτησία του αγώνα.

Στις δηλώσεις του στην κάμερα της NOVA, ο τεχνικός του Παναιτωλικού, ανέφερε:

«Όντως κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, θα μπορούσαμε να πάμε με μεγαλύτερο σκορ στα αποδυτήρια, στο δεύτερο ημίχρονο δώσαμε την ευκαιρία στον ΠΑΣ να μπει στο παιχνίδι με το πέναλτι, για το οποίο έχω ενστάσεις.

Η διαιτησία βοήθησε πολύ τον αντίπαλο. Έχουμε μεταπτώσεις από ημίχρονο σε ημίχρονο, που με προβληματίζουν πολύ».

sdna.gr

Γιαννίκης: «Να σταματήσουν τα σχόλια για πρώτο και δεύτερο ημίχρονο»

Στην πολύ καλή εικόνα του δεύτερου μέρους στάθηκε ο προπονητής του ΠΑΣ Γιάννινα Αργύρης Γιαννίκης μετά την ανατροπή και τη νίκη μέσα στην έδρα του Παναιτωλικού με 2-1.

Ακόμη ο τεχνικός των Ηπειρωτών σχολίασε πως ήρθε η ώρα να σταματήσει η κριτική για το ότι ο ΠΑΣ... ξεφουσκώνει μετά το πρώτο 45λεπτο.

Μεταξύ άλλων ο Αργύρης Γιαννίκης δήλωσε στην κάμερα των καναλιών Novasports πως:

«Ανεξήγητη εικόνα απόψε. Μετά το πρώτο 10λεπτο παίξαμε παθητικά. Είχαμε όμως ένα πολύ καλό δεύτερο μέρος.

Μπήκαμε με περισσότερη ενέργεια και πήραμε τον έλεγψο του αγώνα.

Γυρίσαμε ένα παιχνίδι και ελπίζω να σταματήσει αυτό που λέγεται για πρώτο και δεύτερο ημίχρονο».