Κυριακή, 29η Σεπτεμβρίου 2024  1:20 μμ
Κυριακή, 04 Δεκεμβρίου 2016 23:59

Επιβλητική εμφάνιση και νίκη για την Γ.Ε. Αγρινίου στην Ναύπακτο

Αν βρίσκετε το άρθρο ενδιαφέρον κοινοποιήστε το

H Γ.Ε.Αγρινίου έκανε την καλύτερη της εμφάνιση στο πρωτάθλημα την φετινή χρονιά και έφτασε στο 7/7 στο πρωτάθλημα επικρατώντας του ΠΑΣ Ναυπάκτου εκτός έδρας με 47-79. Η ΓΕΑ πίεσε απο την αρχή του αγώνα ασφυκτικά κυρίως πάνω στο πρώτο σκόρερ του πρωταθλήματος τον Σταϊκο όπου και κατάφερε να τον αφήσει άποντο ενώ είχε υψηλά ποσοστά ευστοχίας στην επίθεση. Η ομάδα του Αγρινίου προηγήθηκε με 24-42 και ουσιαστικά στην τρίτη περίοδο καθάρισε τον αγώνα με το σκορ στο 39-61. Τυπική διαδικασία τα τελευταία δέκα λεπτά με την ΓΕΑ να επικρατεί με 47-79 και άπαντες όλοι οι παίκτες και η τεχνική ηγεσία να αφιερώνει την νίκη στον Κώστα Γεωργούλα που ήταν απών λόγο οικογενειακού θέματος.

Δεκάλεπτα:Α:14-21 Β:10-21 Γ:15-19 Δ:08-18

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος): Χασανάι, Γιαννάκης, Αλεξανδρής Ν. 2, Σταϊκος, Σταθάτος 10(1), Χαντζής 2, Κακούσης 17(4), Πολύχρονος 4, Ντζουμάνης, Βλαχογιάννης 6, Βαρελάς 2, Σταυρόπουλος 3(1)

Γ.Ε.Αγρινίου(Σταμάτης): Γυφτάκης 11, Τάγκας 10, Σταμουλάκης 4, Καλισώρας 16(4), Σταμούλης 17(3), Δάρλας, Σταυρόπουλος 7(1), Ρέντζιος Β. 2, Τασόπουλος 9, Λιόκαυτος, Μινασιάν 2