Έπειτα από την ξαφνική απόφαση της κυβέρνησης για την εφαρμογή του νέου φορολογικού νομοσχεδίου όσον αφορά τους ελεύθερους επαγγελματίες , για μια ακόμα φορά πλήττονται οι μικρές και πολύ μικρές επιχειρήσεις ,καθώς και όλοι οι αυτοαπασχολούμενοι επαγγελματίες.
Με σκοπό το κράτος να πατάξει τη φοροδιαφυγή, στοχοποιεί για μια ακόμα φορά επαγγελματίες που έχουν υποστεί εκτεταμένες ζημίες από τις συνεχείς κρίσεις τα τελευταία αυτά χρόνια.
Για τον λόγο αυτό η ΓΣΕΒΕΕ αποφάσισε η Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2023 να είναι πανελλαδική ημέρα κινητοποίησης της , ώστε να αποσυρθεί το νέο αυτό φορολογικό νομοσχέδιο ,που θα πλήξει χιλιάδες επαγγελματίες.
Ο Σύνδεσμος εργολάβων ηλεκτρικών έργων Ν. Αιτωλ/νίας << Ο Θαλής>> , θα στηρίξει ενεργά την πανεθνική κινητοποίηση της ΓΣΕΒΕΕ , καθώς και το γραφείο του σωματείου θα παραμείνει κλειστό.
sinidisi.gr