wm small
Τετάρτη, 18 Μαϊος 2022 09:53

Σαρωτικός ο ΑΣ ΘΗΣΈΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ στο διεθνές μίτινγκ taekwondo στην Σερβία.

Ο ΑΣ ΘΗΣΈΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ συμμετείχε με 15 αθλητές στο διεθνές μίτινγκ όπου είχε 1900 αθλητές και 155 σωματεία από όλη την Ευρώπη.

Ο ΑΣ ΘΗΣΈΑΣ ΑΙΤ/ΝΙΑΣ Με προπονητή τον Κακαρελη Νίκο κατάφερε στις ηλικίες κάτω των 12 ετών να τερματίσει στην 6η θέση ανάμεσα σε 155 συλλογους που ήταν ο κορυφαίος σύλλογος από την Ελλάδα. Αρχηγός αποστολής μετά από αρκετό διάστημα ήταν ο ιδρυτής και δάσκαλος του συλλόγου Κακαρελης Αλέξιος.

Την αποστολή συνόδευσαν αρκετοί γονείς για να στηρίξουν τους αθλητές, μένοντας ικανοποιημένοι από την εμφάνιση των παιδιών στην πρώτη τους συμμετοχή σε μεγάλους διεθνείς αγώνες. Συνολικά ο σύλλογος κατέκτησε 19 μετάλλια από τα οποία :

16) Λεοπουλου Πελαγία 5η θεση κορασιδων

Το ΔΣ του συλλόγου συγχαίρει τους αθλητές αλλά και τον προπονητή Κακαρελη Νίκο για τις μεγάλες διακρίσεις που φέρανε τον σύλλογο στην έκτη θέση της γενικής κατάταξης και 1η θέση από όλους τους ελληνικούς συλλόγους στην κατηγορία των παμπαιδων - παγκορασιδων.