Σάββατο, 20η Απριλίου 2024  3:52 μμ

wm small
Κυριακή, 03 Απριλίου 2022 13:16

Α2: Ήττα στο φινάλε για τον Τρικούπη Μεσολογγίου στην Καρδίτσα

Η Καρδίτσα πήρε την νίκη κόντρα στο Μεσολόγγι με 72-68 και οδεύει ολοταχώς για την Basket League.Ο Τρικούπης έχασε αλλά πιστοποίησε την εξαιρετική του κατάσταση αφού διεκδίκησε μέχρι τέλους την νίκη.Οι πρωτοπόροι της Α2 προηγήθηκαν με 21-15 στο ημίχρονο αλλά ο Τρικούπης αντέδρασε και ισοφάρισε σε 33-33 στο ημίχρονο.Στην επανάληψη οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και μικρές λεπτομέρειες στο φινάλε έγειραν την πλάστιγγα προς την μεριά των γηπεδούχων για το τελικό 72-68.Απο τους νικητές ο Ντράσκοβιτς ειχε 16 πόντους και ο Μπουρούσης 13 με τον Βεργίνη να προσθέτει 10.Απο τον Τρικούπη ο Σοκ είχε 17 και ο Αλιχοντζιτς 13.

Διαιτητές: Γερακίνης-Ταρενίδης Κ.-Δολγύρας (Μανάσης)

Δεκάλεπτα: 21-15, 33-33, 56-51, 72-68

Καρδίτσα (Λιόγας): Γράβας 4 (1), Τσιλούλης 5 (1), Καρράς 9, Μπουρούσης 13, Κακλαμάνος 4 (1), Σπυριδονίδης 3 (1), Χάλαρης 8, Ντράσκοβιτς 16 (2), Τσούκας, Βεργίνης 10 (1), Πεφάνης.

Χαρίλαος Τρικούπης (Μούτσιος): Χείλαρης 6, Βλάσιος, Δημητρακόπουλος 5, Παπαδιονυσίου 9, Λιάπης 6 (2), Λεγκίκας 7 (1), Αλίχοντζιτς 13, Σοκ 17 (2), Σαχπατζίδης 5.