Δευτέρα, 20η Μαίου 2024  3:28 μμ

wm small
Τρίτη, 08 Μαρτίου 2016 18:45

Μια ακόμη νίκη για τη Μίνι 2002 του Ερασιτέχνη Παναιτωλικού

Μία ακόμη νίκη πέτυχαν οι αθλητές της ομάδας Μίνι  2002 του Ερασιτέχνη Παναιτωλικού την Κυριακή 6 Μαρτίου στο ΔΑΚ Αγρινίου, επί του Γ.Ο. Αμφιλοχίας με σκορ 57-18. Οι αθλητές της Μίνι του Παναιτωλικού έχοντας στο μυαλό τους την καλή εμφάνιση και την εύκολη νίκη στον αγώνα του πρώτου γύρου μεταξύ των δύο ομάδων στο ΔΑΚ Αμφιλοχίας, αγωνίστηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο χωρίς καθαρό μυαλό και με λάθος επιλογές στην επίθεση και προηγήθηκαν με 9 – 5.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο παίζοντας καλό μπάσκετ και πετυχαίνοντας εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό, έκαναν επιμέρους σκορ 18-2 και έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο προηγούμενοι με 27-7. Στο τρίτο και τέταρτο δεκάλεπτο συνέχισαν στο ρυθμό που έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο, αν και πάλι δεν απέφυγαν κάποιες επιπόλαιες ενέργειες στην επίθεση χάνοντας εύκολα καλάθια.

Το τελικό σφύριγμα των διαιτητών Σταθόπουλου Στ. και Χριστογιάννη Ι. βρήκε την ομάδα  νικήτρια με 57-18.

Δεκάλεπτα : 9 – 5, 18 – 2, 14 – 7, 16 – 4