Πτήσεις πυροσβεστικών αεροπλάνων Canadair πάνω απο την λίμνη Τριχωνίδα κατέγραψε με την κάμερα του ο Γιώργος Καρδαράς.
Προφανώς πρόκειτε για δοκιμές ενόψει καλοκαιριού. Σίγουρα το θέαμα είναι εντυπωσιακό.
![trixonida canadair 01](/images/ARTICLES-PHOTOS/trichonida-canadair/trixonida-canadair-01.jpg)
![trixonida canadair 02](/images/ARTICLES-PHOTOS/trichonida-canadair/trixonida-canadair-02.jpg)
![trixonida canadair 03](/images/ARTICLES-PHOTOS/trichonida-canadair/trixonida-canadair-03.jpg)
![trixonida canadair 04](/images/ARTICLES-PHOTOS/trichonida-canadair/trixonida-canadair-04.jpg)
![trixonida canadair 05](/images/ARTICLES-PHOTOS/trichonida-canadair/trixonida-canadair-05.jpg)
![trixonida canadair 06](/images/ARTICLES-PHOTOS/trichonida-canadair/trixonida-canadair-06.jpg)
![trixonida canadair 07](/images/ARTICLES-PHOTOS/trichonida-canadair/trixonida-canadair-07.jpg)
Τμήμα Παραγωγής Ειδήσεων και Ενημέρωσης AgrinioBestOf.gr
Ο Κωνσταντίνος Σαμψών ασχολείται επαγγελματικά με την επιστήμη της Πληροφορικής και σαν χόμπι έχει τον Αεραθλητισμό (είναι χειριστής Υπερελαφρών Αεροσκαφών και Αλεξιπτώτου Πλαγιάς - μέλος της Αερολέσχης Αγρινίου) και την Ορειβασία (Ιδρυτικό μέλος του Ορειβατικού Συλλόγου Αγρινίου). Ασχολείται επίσης με την Μουσική Σύνθεση έχοντας παρουσιάσει αρκετά μουσικά έργα τα τελευταία χρόνια όπως τα "Mystic Flight", "On Air... myths and tales","Escape to Freedom","Βρες τα φτερά σου..", "Ωδή στην Τριχωνίδα", "Time to Relax", "Το κίτρινο μπλουζάκι", "Γιν' αγέρας και έλα", "Cinematica", "Lounge time" κλπ. Μεγάλη δημοτικότητα έχουν τα τραγούδια που έγραψε για την ομάδα του Παναιτωλικού "Της Καρδιάς μου Ομάδα", "Του Τόπου μας Ζωή", "Παναιτωλικός Ιππότης - 90 χρόνια ιστορία και νέοι στόχοι" και το "Ξέρω μια ομαδάρα". Επιμελείται το παρών site θέλοντας να παρουσιάσει την θετική πλευρά των πραγμάτων καθώς και άγνωστα για τον πολύ κόσμο στοιχεία που αφορούν την περιοχή μας και έχουν εξαιρετικό ενδιαφέρων.
ksamson.gr