Ενα μαγευτικό ταξίδι στον φθινοπωρινό Aράκυνθο μας πρσφέρει το φωτογραφικό υλικό που μας διέθεσε ο Γιώργος Καρδαράς. Πολύ κοντά στα μεγάλα αστικά κέντρα του Νομού Αιτωλ/νίας Αγρίνιο και Μεσολόγγι δίπλα στην μεγαλύτερη και ομορφότερη λίμνη της Ελλάδος την Τριχωνίδα προσφέρεται όλο τον χρόνο για εξορμήσεις, πεζοπορίες και εξερευνήσεις.
![arakynthos 01](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-01.jpg)
![arakynthos 02](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-15.jpg)
![arakynthos 03](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-02.jpg)
![arakynthos 04](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-03.jpg)
![arakynthos 05](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-04.jpg)
![arakynthos 06](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-05.jpg)
![arakynthos 07](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-06.jpg)
![arakynthos 08](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-07.jpg)
![arakynthos 09](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-08.jpg)
![arakynthos 10](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-09.jpg)
![arakynthos 11](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-10.jpg)
![arakynthos 12](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-11.jpg)
![arakynthos 13](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-12.jpg)
![arakynthos 15](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-14.jpg)
![arakynthos 14](/images/article-images-plus/arakinthos-autumn/arakynthos-13.jpg)
Τμήμα Παραγωγής Ειδήσεων και Ενημέρωσης του AgrinioBestOf.gr
Ο Κωνσταντίνος Σαμψών ασχολείται επαγγελματικά με την επιστήμη της Πληροφορικής και σαν χόμπι έχει τον Αεραθλητισμό (είναι χειριστής Υπερελαφρών Αεροσκαφών και Αλεξιπτώτου Πλαγιάς - μέλος της Αερολέσχης Αγρινίου) και την Ορειβασία (Ιδρυτικό μέλος του Ορειβατικού Συλλόγου Αγρινίου). Ασχολείται επίσης με την Μουσική Σύνθεση έχοντας παρουσιάσει αρκετά μουσικά έργα τα τελευταία χρόνια όπως τα "Mystic Flight", "On Air... myths and tales","Escape to Freedom","Βρες τα φτερά σου..", "Ωδή στην Τριχωνίδα", "Time to Relax", "Το κίτρινο μπλουζάκι", "Γιν' αγέρας και έλα", "Cinematica", "Lounge time" κλπ. Μεγάλη δημοτικότητα έχουν τα τραγούδια που έγραψε για την ομάδα του Παναιτωλικού "Της Καρδιάς μου Ομάδα", "Του Τόπου μας Ζωή", "Παναιτωλικός Ιππότης - 90 χρόνια ιστορία και νέοι στόχοι" και το "Ξέρω μια ομαδάρα". Επιμελείται το παρών site θέλοντας να παρουσιάσει την θετική πλευρά των πραγμάτων καθώς και άγνωστα για τον πολύ κόσμο στοιχεία που αφορούν την περιοχή μας και έχουν εξαιρετικό ενδιαφέρων.
ksamson.gr