Σάββατο, 27η Ιουλίου 2024  12:12 μμ
Δευτέρα, 15 Ιουλίου 2024 14:06

Μετάλλια και Ατομικά Ρεκόρ απο τους Αθλητές Κ16 του ΓΑΣ Αγρινίου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου του Νοτίου Ομίλου

Εντυπωσίασαν οι μικροί αθλητές του ΓΑΣ Αγρινίου που μετείχαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Κ16 του Νοτίου Ομίλου που διεξήχθη στην Χαλκίδα το Σαββατοκύριακο 13 και 14 Ιουλίου.

Επιτυχημένο και ελπιδοφόρο ήταν το «βάπτισμα του πυρός» σε Πανελλήνια Πρωταθλήματα  των νεαρών αθλητών αφού πέρα από σημαντικές εμπειρίες ξεπέρασαν τους εαυτούς τους πετυχαίνοντας όλοι τους ατομικά ρεκόρ.

Στα 2000μ. με φυσικά εμπόδια ο Σωτήρης Τσώνης νίκησε , χάνοντας για λίγο το πανελλήνιο ρεκόρ. Στο ίδιο αγώνισμα ο Ηλίας Λαμπρόπουλος κατέλαβε την έβδομη θέση βελτιώνοντας το ρεκόρ του.

Στα 1000μ. ο Θανάσης Τσιπετός έκανε την έκπληξη κερδίζοντας το χάλκινο  μετάλλιο συντρίβοντας το προηγούμενο ρεκόρ του.

Στα 2000μ. ο Θανάσης Κουτσιαύτης  τερμάτισε στην έκτη θέση κάνοντας και αυτός ατομικό ρεκόρ.

Στα   600μ. κοριτσιών η Σπυριδούλα Βελή , τρέχοντας για δεύτερη φορά σε αυτό το αγώνισμα βελτίωσε την προηγούμενη επίδοση τερματίζοντας στη δωδέκατη θέση.

Στα   300μ. η Ελένη Ζαραβίνα έκανε νέο ρεκόρ παίρνοντας τη δέκατη πέμπτη θέση στη συνολική κατάταξη.