Σάββατο, 28η Σεπτεμβρίου 2024  8:18 μμ
Κυριακή, 30 Οκτωβρίου 2022 01:44

Κύπελλο ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας: «Βροχή» τα γκολ στην πρεμιέρα – Τα αποτελέσματα

«Βροχή» τα γκολ στην πρεμιέρα για το Κύπελλο της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας με σχεδόν όλες τις ομάδες να σκοράρουν, ενώ δεν έλειψαν και οι συγκινήσεις με παράταση και… πέναλτι.

Ειδικότερα, ο Ναυπακτιακός Αστέρας επιβλήθηκε με 5-3 επί της ΑΕΜ στο ντέρμπι της πρεμιέρας. Ο Παναγρινιακός της Γ’ Εθνικής πέτυχε οκτώ (!) γκολ κόντρα στον Αχιλλέα Γραμματικούς, ενώ το ΑΕ Αγίου Δημητρίου – Ατρόμητος Αντιρρίου έληξε ισόπαλο 2-2, πήγε στην παράταση και η γηπεδούχος ομάδα πήρε την πρόκριση στην ψυχοφθόρα διαδικασία των πέναλτι!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων του Σαββάτου 29 Οκτωβρίου για την πρεμιέρα του Κυπέλλου της ΕΠΣΑ:

ΑΟ Ρηγανά – Όμηρος Νεοχωρίου 3-1

Αχιλλέας Γραμματικούς – Παναγρινιακός 1-8

Ναυπακτιακός Αστέρας – ΑΕ Μεσολογγίου 5-3

ΑΕ Αλυζίας – Ένωση ΑΟΚ Τρίκαρδος 0-2

Αμβρακικός Λουτρού – Άρης Λεπενούς 2-4

ΑΕ Αγίου Δημητρίου – Ατρόμητος Αντιρρίου 2-2 (4-2 στα πέναλτι)

Σημειώνεται ότι η 1η αγωνιστική του Κυπέλλου της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας ολοκληρώνεται αύριο, Κυριακή 30 Οκτωβρίου.

Οι αγώνες της Κυριακής 30/10 (ώρα 14:30):

Αστέρας Καμαρούλας – Αστέρας Μεσολογγίου (Βοηθητικό γήπεδο ΔΑΚ Αγρινίου)

Δάφνη Μεγάλης Χώρας – Άρης Αιτωλικού (Γήπεδο Μεγάλης Χώρας)

Πηγή: agriniara.gr