Τρίτη, 26η Ιανουαρίου 2021  8:55 πμ

 

SITE DESCRIPTION

Κυριακή, 18 Οκτωβρίου 2020 20:05

Γ’ Εθνική: Τα τελικά αποτελέσματα των ομίλων

Αν βρίσκετε το άρθρο ενδιαφέρον κοινοποιήστε το

Δείτε πώς διαμορφώθηκαν τα αποτελέσματα των αγώνων στους 10 ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Εντυπωσιακή ήταν και η σημερινή δράση στη Γ’ Εθνική, από όπου ξεχώρισαν οι νίκες των Ηρακλή, Πανιωνίου, αλλά και η νίκη του Παναγρινιακού επί της Κασσιόπης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Αλεξανδρούπολη FC – Απόλλων Παραλιμνίου 2-0
Άρης Αβάτου – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 2-1
Πανδραμαϊκός – Νέστος Χρυσούπολης 2-1
ΑΕ Διδυμοτείχου – Αετός Οφρυνίου 0-1
Μ. Αλέξανδρος Ορφανίου – Αναγέννηση Θαλασσιάς 2-0
ΑΕ Ευόσμου – ΑΕ Αμπελοκήπων 2-1
Ελπίδα Σαπών – Ηρακλής 0-3
Εθνικός Σοχού – Ορφέας Ξάνθης 2-0

2ος όμιλος
ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – ΠΑΟ Κουφαλίων 0-3
Αναγέννηση Γιαννιτσών – Εδεσσαϊκός 3-0
Θερμαϊκός Θέρμης – Αναγέννηση Πλαγιάς 4-1
Ποσειδών Μηχανιώνας – Μακεδονικός 1-0
Αετός Βαρβάρας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 1-2
Θύελλα Σαρακηνών – Εθνικός Γιαννιτσών 3-1
Νέα Καλλικράτεια – Αγροτικός Αστέρας αναβλ.
Ρεπό: Νίκη Αγκαθιάς

3ος όμιλος
Δίας Δίου – Ατρόμητος Παλαμά 0-1
ΠΟ Ελασσόνας – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-2
ΠΟ Φήκης – Αετός Μακρυχωρίου 1-3
Εθνικός Νέου Κεραμιδίου – ΑΣ Μετέωρα 1-0
ΑΟ Σελλάνων – Ερμής Αμυνταίου 3-0
ΑΕ Καρίτσας – Οικονόμος Τσαριτσάνης 3-0
Ηρακλής Λάρισας – Μακεδονικός Φούφα αναβλ.
Ρεπό: Κοζάνη

4ος όμιλος
ΑΠΟ Αταλάντη – Φωκικός 0-1
Δημήτρα Ευξεινούπολης – ΑΟ Υπάτου 0-0
ΑΟ Νέας Αρτάκης – Θησέας Αγριάς 1-1
Διαγόρας Στεφανοβικείου – ΓΣ Αλμυρού 2-0
Αμβρυσσέας Διστόμου – Οπούντιος Μαρτίνου 1-0
Ρεπό: Ηρακλής Ψαχνών

5ος όμιλος (1η αγωνιστική)
Παναγρινιακός – Κασσιόπη 5-1
Θύελλα Κατσικάς – Αναγέννηση Άρτας 1-2
ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 4-1
Κτηνοτροφικός Αστέρας Καληράχης – Τηλυκράτης 0-2
ΠΑΣ Πρέβεζα – ΠΑΣ Θύελλα 2-1
Αχέρων Καναλακίου – ΑΕ Λευκίμμης 2-1
ΑΕ Μεσολογγίου – Αμβρακικός Λουτρού 0-1

6ος όμιλος (1η αγωνιστική)
Πανιώνιος – Πανναξιακός 4-1
Χαραυγιακός – ΑΕ Μυκόνου 2-1
Αήττητος Σπάτων – Φωστήρας 1-0
ΓΣ Μαρκό – ΑΕ Μοσχάτου 0-0
Εθνικός – ΓΣ Ηλιούπολης 0-1
Ρεπό: Προοδευτική

7ος όμιλος
Μολαϊκός – Ναύπλιο 2017 1-1
Φοίνικας Νέας Επιδαύρου – Άρης Σκάλας 0-1
ΑΕ Κηφισιάς – ΑΕ Ερμιονίδας 2-0
Κορωνίδα Κοιλάδας – Ατρόμητος Χιλιομοδίου 1-1
Ερμής Μελιγούς – ΠΑΟ Ρουφ 2-1
Πανγυθεατικός – Παναρκαδικός 1-0
Ρεπό: Άγιος Ιερόθεος

8ος όμιλος
ΑΟ Πυλίου – Αίας Σαλαμίνας 1-2
Αιολικός – Θύελλα Ραφήνας 2-2
Ακράτητος – Πανελευσινιακός 0-5
ΑΠΕ Μικρασιατική– Αετός Λουτρών 1-2
Αστέρας Βάρης – ΑΟ Καραβάς 3-0
ΑΠΟ Κερατσίνι –Πυθαγόρας (19/10, 12:00)

9ος όμιλος
ΑΟ Τσιλιβή – Πάμισος Μεσσήνης 0-1
ΑΟ Διαβολιτσίου – Ζάκυνθος 0-1
Ναυπακτιακός Αστέρας – Παναιγιάλειος 1-1
Αχαϊκή – Εθνικός Σκουλικάδου 1-0
ΠΑΟ Βάρδας – Παλληξουριακός 1-0 (σε εξέλιξη)
Διαγόρας Βραχνεΐκων – Αίας Γαστούνης αναβλ.
Ρεπό: Θύελλα Πατρών

10ος όμιλος (1η αγωνιστική)
Γιούχτας – Αστέρας Ρεθύμνου 0-1
ΑΟ Αγίου Νικολάου – Άρης Σούδας 2-1
Αλμυρός Γαζίου – Αναγέννηση Ιεράπετρας 1-6
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Άρης Ρεθύμνου 3-0
ΑΕ Νεάπολης – Ατσαλένιος 0-2
ΑΟ Πόρου – Ηρόδοτος 0-1
Ρεθυμνιακός – ΑΟ Δαμάστας 2-0
ΑΟ Παλαιόχωρας – Πλατανιάς 2-0

onsports.gr

Διαβάστηκε 359 φορές
Συντακτική Ομάδα του AitoloakarnaniaBest.gr

Καθημερινή ενημέρωση με οτι καλύτερο συμβαίνει και ότι είναι χρήσιμο για τον κόσμο στην Αιτωλοακαρνανία. Σε πρώτο πλάνο η ανάδειξη του νομού, ως φυσική ομορφιά, πολιτισμικές δράσεις, ιστορικά θέματα, ενδιαφέροντα πρόσωπα και ομάδες και οτι άλλο αξίζει να αναδειχθεί.

Προσθήκη σχολίου

Σιγουρευτείτε πως έχετε εισάγει όλες τις απαραίτητες πληροφορίες με το σύμβολο (*). Ο κώδικας HTML δεν επιτρέπεται.

Τελευταία άρθρα στην ίδια κατηγορία

Τελευταία άρθρα