Τρίτη, 23η Απριλίου 2024  9:58 μμ

wm small
Σάββατο, 10 Δεκεμβρίου 2022 13:44

Παναιτωλικός: Νίκησε με ανατροπή τον Παναθηναϊκό η Κ19

Σημαντική εντός έδρας νίκη επί του Παναθηναϊκού και μάλιστα με ανατροπή πήρε η Κ19 του Παναιτωλικού το πρωί του Σαββάτου στο Emileon.

Το σύνολο του Γιώργου Ταράση επιβλήθηκε των τρίτων της κατάταξης πρασίνων με 2-1, φθάνοντας στους 17 βαθμούς στο βαθμολογικό πίνακα.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με πέναλτι στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου (44′). Στο δεύτερο όμως ημίχρονο ο Παναιτωλικός ισοφάρισε με τον Γκόλια να σκοράρει για δεύτερο συνεχόμενο ματς, στο 51′.

Στο 70′ ο Μαυρόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έβαλε τον Τίτορμο μπροστά στο σκορ. Το 2-1 παρέμεινε μέχρι τέλους.