wm small
Παρασκευή, 17 Μαϊος 2024 00:33

Σχολικό πρωτάθλημα: Στην 3η θέση στην Ελλάδα το 1ο ΓΕΛ Αγρινίου

Αν βρίσκετε το άρθρο ενδιαφέρον κοινοποιήστε το

Την 3η θέση στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα κατέκτησε το 1ο ΓΕΛ Αγρινίου που κέρδισε στον μικρό τελικό το ΓΕΛ Γαζίου.

Οι πρωταθλητές Ηρακλείου μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και είχαν τον απόλυτο έλεγχο παίρνοντας προβάδισμα με 3-1 στο πρώτο ημίχρονο με δύο γκολ του Σταυρόπουλου και ένα του Μερκούρη.

Ωστόσο καθοριστική ήταν η αποβολή του Κωστάκη, που έδωσε τη δυνατότητα στους Αγρινιώτες να επιστρέψουν στο ματς, ισοφαρίζοντας μάλιστα σε 3-3 στην τελευταία φάση της κανονικής διάρκειας για να στείλουν το ματς στην παράταση.

Εκεί το Γάζι είδε και δεύτερο παίκτη του να αποβάλλεται, μένοντας με εννιά παίκτες, με αποτέλεσμα, το Αγρίνιο να φτάσει στη νίκη με 3-5.